Przekazanie sprzętu sportowego dla Klubów Sportowych z terenu Gminy Dzikowiec

Gmina Dzikowiec podpisała umowy z Klubami Sportowymi z terenu Gminy Dzikowiec na przekazanie  sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży. Na ten cel gmina otrzymała 15 000 zł. Kluby które otrzymały dofinansowanie: Klub Sportowy Dzikowiec, Klub Sportowy Kopcie, Uczniowski Klub Sportowy „Olszynka”. Środki zostały przekazane z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Każdy klub otrzymał dotację w wysokości 5 000 zł. Zakupiony sprzęt służył będzie do prowadzenia zajęć sportowych w ramach grup dziecięcych i młodzieżowych. W związku z tym zostały wskazane potrzeby klubów dotyczące w głównej mierze sprzętu, w tym piłek, butów piłkarskich oraz strojów sportowych. Wszystkie grupy, do których trafią środki z Ministerstwa Sprawiedliwości, uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie oraz rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodzieżowej piłki ręcznej.

W uroczystym przekazaniu zakupionego sprzętu uczestniczył Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Chmielowiec, Wójt Gminy Dzikowiec Pan Józef Tęcza, Sekretarz Gminy Dzikowiec Pani Genowefa Dębiak oraz przedstawiciele Klubów Sportowych do których trafi sprzęt, Wiceprezes KS Kopcie Pan Sylwester Żarkowski, Wiceprezes KS Dzikowiec Pan Zbigniew Mytych oraz Pani Halina Puzio, wieloletnia trenerka UKS „Olszynka”.

• Data aktualizacji: 2024-04-23 13:30